RE: YKB Sanal POS Ayarları Nasıldır?

E-ticaret sitesi için sanalpos önerileriniz nelerdir? YKB sanalpos aktivasyon süreci uzun sürüyor mu? Bu banka ile çalışanların yorumlarını bekliyorum

Anonim Soruldu üzerinde 13 Temmuz 2017 Ekonomi.
Yorum Ekle
1 Cevaplar

Yapıkredi şuanda sanalpos için POSnet alt yapısını kullanıyor. Bu alt yapı 2011 yılındaki hali ile durmakta bildiğim kadarı ile bir güncelleme yapılmadı yine de bankaya sormak en sağlıklısı.

 

Diğer bankaların sanalpos kurulum süresi ile ykb karşılaştırılırsa sürecin daha uzun olduğunu söyleyebilirim. Birçok banka sabit ip adresi kontrolu yapmazken ykb yapıyor. Ve sanalpos kurulumunu iki aşamada yapabiliyorsunuz. Test bilgilerini size iletiyorlar sitenize  sanalpos api ile yazılım entegrasyonu apıyorsunuz ip adresi iletiyorsunuz. Test işlemini zorunlu tutuyorlar. Ve test bittikten sonra bankaya tekrar bilgi iletiyorsunuz. Banka bu sefer aktif ortam bilgilerini iletiyor. Yani gereksiz yere süreç uzuyor. Teknik destek ekiplerine mail attığınızda size robot gibi aynı mailleri sürekli gönderiyorlar. Ben açıkçası yardımsever bir teknik ekip görmedim.

üzerinde 24 Eylül 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.