RE: İnsanın Kısmeti Bağlanabilir mi?

Rızık ve kısmet nasıl bağlanır, kısmet için ne yapmak gerekir

Anonim Soruldu üzerinde 1 Temmuz 2017 İslamiyet.
Yorum Ekle
2 Cevaplar

Rızık, kısmet bolluğu ve azlığı da imtihandır unutmayalım.

Kimse kimsenin kısmetini bağlayamaz.  Rızkı veren Allah’tır. Nice zenginler vardır ki ancak patetes püresi yer, sadece bir çorbaya bağımlı kalır başka bir şey yiyemez. Bazı zenginler vardır çocukları makinaya bağımlı yaşar ayağa kalkıp koşamaz, kimisi zihin engelli oluyor… Dünyanın bin türlü hali var. Kişi her haline şükretmeli beterin beteri vardır.

Bazıları da vardır ki annesi babası fakirdir çocukta fakir büyür ama hep fakir kalmaz çocuk büyüdükçe Allah rızkını artırdıkça ailesi de zengin olur. Allah hayır kapıları açar anneleri babaları güçlenir ve çocuklarına bakar.

İsra süresi Ayet 30

إِنَّ رَبَّكَ يَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَن يَشَاء وَيَقْدِرُ إِنَّهُ كَانَ بِعِبَادِهِ خَبِيرًا بَصِيرًا

Gerçekten senin Rabbin, kullarından dilediğinin rızkını genişletir ve dilediğini kısar. Şüphesiz ki Allah, kullarının durumlarından haberdardır, her şeyi görendir.

 

BAKARA Suresi 155. Ayeti Türkçe Meali

وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوفْ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الأَمَوَالِ وَالأنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ

Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri!

üzerinde 1 Temmuz 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.