Haber sitesi nasıl kurulur?

Haber sitesi nasıl açılır? Haber sitesi kurmak…

Yorum Ekle • 1 Cevap(lar)

  Bir haber sitesi açmak/kurmak/yapmak istiyorsunuz peki nereden başlamalı? Haber sitesi nasıl kurulur?

  Haber Sitesi Açmak

  Bir internet sitesi için gerekli temel ihtiyaçlar alan adı, hosting ve yazılımdır. Haber sitesi açmaya karar verdi iseniz sizde öncelikle bir alan adı(domain) belirlemeli ve ardından hosting satın almalısınız.

  Haber sitesi için alan adı belirlerken jenerik, akılda kalıcı, özel olarak hedeflediğiniz içerik varsa bunları da göz önünde bulundurarak bir isim belirlemelisiniz. Yerel veya ulusal bir haber sitesi açıyor iseniz alan adınız yine bu kitleye hitap etmelidir.

  Web barındırma (hosting) seçiminde ise kullanacağınız yazılıma ve tahmini trafik durumunuza göre hareket etmelisiniz. Kullanacağınız yazılım PHP + MySQL ile kodlanmış ise Linux Hosting seçilmelidir. ASP/.NET ile kodlanmış ise Windows Hosting almalısınız. Hostingin linux veya windows olmasının sizin bilgisayarınızla bir ilgisi bulunmadığını da belirtmiş olalım.

  Haber sitesi yazılımı için özellikle panel kullanımı esnek, yazılım alt yapısı sağlam ve SEO uyumu en üst seviyede olanları tercih etmeniz önerilmektedir. Tam olarak bu konuda WordPress 10+ yıl boyunca açık kaynak olarak geliştirilen başarılı alt yapısı ile ön plana çıkmaktadır.  HaberMatik sizlere bu muazzam alt yapıyı kullanarak Haber Temaları üretmektedir.  HaberMatik temaları yıllık ücret gerektirmeyen ve hazır paket olarak satılan ekonomik, uygun fiyatlı haber temalarını 2011 yılından beridir geliştirmektedir. Bütçenize uygun hazır tema seçebileceğiniz gibi sitenize özel bir tasarım da yaptırabilmektesiniz.

  Alan adı, hosting ve yazılım seçimlerinizin her birini tek tek alabileceğiniz gibi herşey dahil VIP  Haber Paketleri ile zaman kaybetmeden bir günde haber sitenizi açtırabilirsiniz.

  RE: Haber sitesi nasıl kurulur?

  üzerinde 15 Temmuz 2018 cevapladı.
  Yorum Ekle • Cevabın

  Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
 • hosting