SSL Sertifikası Nedir, Ne işe yarar?

Hangi SSL sertifikası seçilmeli? SSL alırken nelere dikkat edilmelidir. Wildcard ssl nedir? SSL sertifikası nasıl yüklenir. cPanel veya Plesk panel için nasıl kurulur. SSL de sınırsız subdomain (alt domain) kullanımı nasıl yapılır. SSL Sertifikası hakkında tüm bilgiler.

Soruldu üzerinde 23 Eylül 2017 Webmaster.
Yorum Ekle • 2 Cevap(lar)

  SSL açılımı Secure Sockets Layer Türkçesi Güvenli Giriş Katmanıdır. İsminde anlaşıldığı üzere sunucu ile istemci arasındaki iletişim şifrelenmiş güvenlikli giriş katmanı üzerinden yapılır.  En belirgin kullanımı web sitesindeki veri alışverişi esnasında, server ile internet tarayıcısı arasındaki iletişimi şifrelenmesidir. Bu nedenle e-ticaret sitelerinde kredi kartı ile ödeme sayfalarında SSL bankalarca zorunlu tutulmuştur. SSL sertifikası olası kredi kartı bilgilerinin çalınma işlemini engeller ve koruma sağlar.

  SSL sertifikası yüklü olan sitelerde 443 portu aktif olur. Bu sitelerde URL yapısı ise https:// şeklinde olur.

  SSL Sertifikası Satın Alma İşlemi ve Kurulum
  SSL Sertifikası gerektiren e-ticaret siteleri, web tabanlı e-posta gibi uygulamalar için en hızlı ve en ekonomik çözümleri sağlıyoruz. SSL siparişini sitemizden online olarak verebilir kurulum seçeneklerini belirleyebilirsiniz.

  SSL Nasıl Çalışır ?

  SSL Public Key/Private Key adı verilen anahtarların kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemi kullanır.
  Özetle  SSL veri alışverişi yapan bilgisayarların, ağ üzerinde herhangi bir kişinin veriye müdahale etmesini önleyerek, sadece veri alışverişi yapan bilgisayar ve server arasında, güvenli bir şekilde verinin aktarılmasını sağlar.

  Kaynak: SSL Nedir?

  üzerinde 24 Eylül 2017 cevapladı.
  Yorum Ekle

  WordPress siteniz için hosting alacak iseniz şuanda ücretsiz ssl kampanyası  var .

  WordPress Hosting alana SSL sertifikası ücretsiz kampanyası başladı.

  RE: SSL Sertifikası Nedir, Ne işe yarar?

  üzerinde 24 Eylül 2017 cevapladı.
  Yorum Ekle • Cevabın

  Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.
 • hosting